![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiyRfazWbiPUx5oFTCoV_JLEk7FsOdSwR5SP-YYwlp4C5Mq4YsOlXg7AgBula0peErqKMnE7qWtUthPOBaovsh04cT4uPTzrgqVFRHz_YyLKRpX451nRbXix7FpRS4RrnLkttKH6VcVsO2j/s320/tandem_sommar.jpg)
[Drezyna-tandem - zdjęcie ze strony Dellenbanan.se]
Do wyboru są dwie trasy:
- Na wschód, w kierunku Ljusdal. Trasa ta ma 22km i kończy się przy starym budynku dworca w Hybo, w którym najwyraźniej ktoś teraz mieszka.
- Na zachód, w kierunku Hudiksvall. Trasa o długości 31km kończąca się w Vi.
My wzięliśmy tandem i pojechaliśmy na wschód. Nasza drezyna ważyła 110kg, co jest o tyle ważne, że w obu kierunkach jeździ się po jednym torze, więc gdy trzeba ustąpić pierwszeństwa, to drezynę samemu ściąga się z torów.
Na trasie trzeba uważać na skrzyżowania z drogami - na mniejszych leśnych drogach można się spotkać z quadami, a na większych z samochodami. I na tych większych trzeba drezynę przeprowadzać, bo piasek z drogi zasypuje tory i koła drezyny jadą, gdzie chcą. Na szczęście wszystkie są oznaczone - przed mniejszymi jest znak ostrzeżenia, przed większymi znak STOP.
Drezynę trudno się rozpędza tylko jeśli jest pod górkę. Poza tym jedzie się na tyle łatwo, że gdy my jechaliśmy, to tylko jedna osoba pedałowała, a druga siedziała na ławce. Rozpędzaliśmy się do 20km/h tam, gdzie się dało - czyli gdy nie było pod górkę i nie było skrzyżowań.
[Stacja końcowa - Hybo]
[Jazda drezyną]
[Jezioro Gryttjen]
Trasa wiedzie głównie przez las, więc gdy jedzie się wieczorem (17:00-21:00) i temperatura powietrza spada do 15 stopni, to można zmarznąć - szczególnie gdy się siedzi na ławeczce a nie pedałuje.
[Na trasie]
Informację o drezynach w Delsbo można znaleźć tutaj.
Listę tras do jazdy drezyną w Szwecji można znaleźć na tej stronie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz